Site duyuruları

Uzaktan Eğitim İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencilerinin Dikkatine!

UZEM YÖNETİCİ 'ın resmi
Uzaktan Eğitim İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencilerinin Dikkatine!
yazan UZEM YÖNETİCİ - 14 Şubat 2019, Perşembe, 15:24

Değerli Öğrencilerimiz,

Yeni dönemde hepinize başarılar dileriz. Lütfen aşağıdaki önemli hususları dikkatlice ve sonuna kadar okuyunuz:

Geçen dönem olduğu gibi bu dönem de lisansüstü ders kayıtları online olarak UNIPA sistemi üzerinden yapılmaktadır. 2018-2019 Bahar dönemi için derslerinizi seçip danışmanınızın onayına gönderdiyseniz sis.altinbas.edu.tr adresinden Bahar 2019 dönemi için kayıtlı olduğunuz derslerinizi kontrol ediniz. Almak istediğiniz tüm dersler sisteminizde görünüyorsa ve ders programınızda değişiklik yapmak istemiyorsanız yapmanız gereken başka bir işlem yoktur. Derslerinize girmeye devam ediniz. 

Ders Programında ekleme ya da çıkarma yapmak isteyen öğrencilerimiz bu işlemi UNIPA sistemi üzerinden online olarak 18-22 Şubat haftasında yapmalıdırlar.  

Dilekçe ile iletilmiş olan ders ekleme-bırakma talepleri işleme alınmayacaktır. Daha önce SBE'ye dilekçe göndermiş olsanız da ders ekleme-bırakma işlemlerini sistem üzerinden yapıp danışman onayına göndermelisiniz.

Mezuniyet Projesi ve Yüksek Lisans Tezi dersleri için de online sistem üzerinden ders seçimi yapılması ve danışman onayına gönderilmesi gereklidir. 

TEZSİZ (Projeli) Yüksek Lisans Öğrencileri için Önemli hatırlatma ve bilgi notu:

Nisan 2016 tarihli YÖK Lisansüstü Eğitim Yönetmeliği uyarınca tezsiz yüksek lisans programı öğrencilerinin 3 dönem içinde müfredat dahilindeki 10 dersi minimum 2.50/4.00 GNO ile tamamlamış olmaları ve başarılı bulunan bir mezuniyet projesi teslim etmeleri mezuniyet için gerekli koşullardır.

İlk kayıt oldukları dönem dahil olmak üzere (kayıt dondurup dondurmadığına bakılmaksızın) 3 dönem içinde yukarıdaki koşullardan herhangi birini yerine getiremeyen öğrencilerin YÖK Lisansüstü Eğitim Yönetmeliği uyarınca ilişiği kesilir.

TEZLİ Yüksek Lisans Öğrencileri Önemli hatırlatma ve bilgi notu:

Nisan 2016 tarihli YÖK Lisansüstü Eğitim Yönetmeliği uyarınca tezli yüksek lisans programı öğrencilerinin 6 dönem içinde müfredat dahilindeki 7 ders ve Seminer dersini minimum 3.00/4.00 GNO ile tamamlamış olmaları ve başarılı bulunan bir mezuniyet tezi teslim etmeleri mezuniyet için gerekli koşullardır.

İlk kayıt oldukları dönem dahil olmak üzere (kayıt dondurup dondurmadığına bakılmaksızın) 6 dönem içinde yukarıdaki koşullardan herhangi birini yerine getiremeyen öğrencilerin YÖK Lisansüstü Eğitim Yönetmeliği uyarınca ilişiği kesilir. 

2016 güz ve öncesinde kaydolan tüm  TEZLİ öğrencilerimizin hakkı, bu Bahar 2019 dönem sonu itibariyle dolacaktır. 

Sisteme http://sis.altinbas.edu.tr/login.aspx  linkinden giriş yapabilirsiniz. Şifresini hatırlamayanlar ya da ilk defa oluşturacak öğrenciler de aynı linkten “şifreyi hatırlamıyorum” – “ilk şifre oluştur” kısımlarından ilerleyebilirler. Yeni kayıt olanlar da kayıtları aktifleştirilince giriş yapabileceklerdir. Şifre ya da sisteme giriş problemleri olursa  sbe@altinbas.edu.tr  adresinden yardım alabilirsiniz.

Sosyal Bilimler Enstitüsü